Leyla Perakende: YAVŞAKLIK NEDİR, BACAK OMUZA NASIL YAPILIR?

Published on April 2nd, 2012

YAVŞAKLIK NEDİR, BACAK OMUZA NASIL YAPILIR?

Gelecek de sensin kaygısı da sana girsin sevgili radyo cepteciler…Gelecekten endişe eden toplum mühendisleri… Önce baskıyı yaratıp ardından çözüm “sadece bende” diyen  özel hastane ve doktorlar…

Dün Ygs sınavına giderken kalp krizi geçirip ölen 18 yaşındaki Damla Orhan haricindeki herkese, iyi haftalar olsun.

 Sanal alemde, tv ve radyo programlarında, çarşı da pazar da iyi hafta esastır. Birbirimize yavşak yavşak iyi haftalar dilemeden işe gidemeyiz. Yavşaklık söylediğimizde ayıp, davrandığımızda çok şık bir harekettir. Mesela bir iş toplantısında diğer tarafa yavşaklık yapma derseniz çok ayıp olur, ama yapma şeklinizle akılı, çok akıllı, en akıllı olmanız an meselesidir.

Yavşaklık yaparken bizi motive eden şey kaygıdır. Öyle ya, insanın bu kadar yavşak olması için geçerli bir sebep olması lâzım. Ya aç kalırsam, ya evsiz kalırsam, ya kocasız kalırsam, muhabbet sokağı numara doksan, içim ürperiyor ya evden yoksan gibi sebeplerle yavşamaya başlarız. Bir kere yavşadın mı gerisi yağ gibi akar mübarek. Siyaset yapmakdan tut da aşk yapmaya kadar her yolda korkularımız kadar yavşağız a dostlar.

Başka da yazasım yok, 18 yaşında bir kız üniversite sınavına giderken kalp krizinden öldü. Üniversite, korkuları olmadan cesurca yaşayan binlerce gence gelecek kaygısı aşılamak için kurulmuş toplama kampıdır. Orada yapılan soykırımdır ama adına eğitim denir.

Dün İstanbul’da yapılan “Suriye’nin Dostları” toplantısıda yavşak bir kelime oyunudur. Dünya halkları çektikleri sanal gelecek kaygısına önlem olarak, tanıdık tanımadık herkesi satma yavşaklığındadır. Arada çevre eylemi, facebook siyasi video paylaşımı ile içlerini ferahlatır, ”benim bu işde bir suçum yok haa” derler. En büyük yavşaklık görmezden gelmektir. Başka da yazasım yok demiştim di mi…

Dur şunu da söyliyeyim de benim suçum olmadığını anlayın :

“Yav’da biziz Şak diye de bize girecek” sevgili radyo cepteciler

Yorum Yap

Bu yaziile ilgili bir seyler yazabilirsin.